SK CZ PL

Lázně Nimnica: Turistické zajímavosti

Javorníky pri lázních Nimnica

Přítomnost Nimnické přehrady na jižním okraji Javorníků je zajímavá pro vodních sportovců a rybářů, v těsné blízkosti jsou lázně se solnou jeskyní a vyvěrající kyselky.

Celá oblast Javorníků je známá houbařské oblast bohatým výskytem několika druhů hub.

Javorníky

Oblast Javorníků patří do oblastí ležících na rozhraní oceánských a kontinentálních vlivů tedy oblasti, kde se v průběhu roku několikrát vystřídají vzduchové hmoty různých vlastností. Vrchovinná část Javorníků patří do mírně teplé klimatické oblasti kde průměrná letní teplota je 16 až 17 stupňů a průměrná zimní je -5 stupňů.

V Javornících je doba trvání sněhové pokrývky 150 dnů první sníh se objevuje již v polovině října a posledně sněhové přeháňky mohou překvapit ještě začátkem května.

Častý je vznik teplotních inverzí kdy jsou teploty v dolinách nižší než na přilehlých svazích pohoří. Je to celoroční úkaz nejčastěji v zimním období, kdy trvá i několik dní.

Řeky které pramení v Javornících patří do povodí Váhu pramení zde i jeden z největších přítoků Váhu a to řeka Kysuca která pramení v severní části Javorníků.

Nejlepší místa Javorníků

Z turisticky nejvybavenějších měst doporučíme horská střediska na hřebeni Javorníků - Bílý Kříž, Bumbálka (Slovensko - český hraniční přechod, lyžařské středisko), Pindula (horské sedlo) a Kohútka - port, ale i turisticky rozvíjející se obce, především výstavbou lyžařských vleků, běžkařských a cykloturistických tras - Makov, Veľké Rovné, Papradno-Podjavorník, Horná Mariková, Čertov.

V několika rázovitých obcích typických romantickými dreveničkami vznikly střediska agroturistiky a Hippoterapie, rybářů, penziony, chaty a dřevěnice na pronájem, salaše s typickými ovčími sýrovými výrobky.

Ubytujte se v Nimnica a užijte si okolí

Na výběr je několik ubytovacích zařízení pro náročné i nenáročné návštěvníky. Samozřejmostí jsou i léčebné, wellness a jiné pobyty, jelikož Nimnica je zároveň i lázeňským městem.


Hotely / Pobyty / Akcní pobyty /